top of page

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ

педагогічних працівників Генічеського ліцею Генічеської міської ради

у 2020-2021 навчальному році

від 15 березня 2021 року

(форма проведення: педрада-презентація)

з теми «Розвиток професійної компетентності педагога в контексті реалізації нових Державних стандартів і використання інноваційних освітніх технологій»

 

Атестація педагогічних працівників у 2020-2021 навчальному році проводилась відповідно до Законів України “Про освіту”, «Про повну загальну середню освіту», згідно з вимогами Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 року №1255/18550,  зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 року № 1473, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.01.2012 року за № 14/20327, зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки від 08.09.2013 року     № 1135 та на підставі наказу по закладу освіти від 16.10.2020  № 132 «Про організацію та проведення атестації педагогічних працівників у 2020-2021 навчальному році», рішення атестаційної комісії закладу освіти (протокол № 1 від 16.10.2020 року).

СЛУХАЛИ:

Федосову А.О. про результати атестації педагогічних працівників Генічеського ліцею Генічеської міської ради у 2020-2021 навчальному році

Під час виступу Федосової Олени Анатоліївни, директора  ліцею, щодо аналізу атестаційного процесу була зосереджена увага на наступних етапах:

- своєчасному створенні атестаційної комісії адміністрацією закладу, узгодженню її складу із профспілковим комітетом,

- виданню відповідних наказів,

- ознайомленню педагогічного колективу зі списком педагогічних працівників, що атестуються;

- перевірено строки проходження ними курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- визначено заходи для вивчення системи та узагальнення досвіду роботи, визначено кількість уроків, необхідних для відвідування;

- оформлено методичні папки для матеріалів на період атестації вчителів;

- складено графік проведення відкритих уроків, а також позакласних заходів учителями.

Протягом року організовано виступи вчителів, що атестуються, на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних рад; вивчався рівень кваліфікації, професійної діяльності та загальної культури в педагогічному колективі, серед учнів та їх батьків.

Виступили:

Золотаренко А.В., заступник директора з НВР, з характеристикою діяльності педагогів.

  Слід зазначити, що в 2020-2021 навчальному році проведено атестацію 7 педагогічних працівників із 45 педагогів, що становить – 16 %:

- Неймет Ірина Василівна, вчитель математики,

- Кудряшова Олександра Олександрівна, вчитель хімії, біології, основ здоров’я, захисту України,

- Гульчак Альона Валеріївна, вчитель української мови і літератури, зарубіжної літератури,

- Корнійчук Інна Володимирівна, вчитель трудового навчання, образотворчого мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво»,

- Михайлова  Світлана Миколаївна, вчитель етики,

- Сечіна Тетяна Юріївна, вчитель початкових класів, вихователь ГПД,

- Романченко Олена Миколаївна, вчитель початкових класів.

  Наступним етапом педагогічної ради став майстер-клас від педагогів відповідно до теми досвіду.

- Неймет Ірина Василівна - досвідчений вчитель математики і  вихователь з теми «Синергетичний підхід до проєктної діяльності учнів на уроках математики».

- Михайлова Світлана Миколаївна - учитель етики, художньої культури, з теми «Використання між предметних зв’язків на уроках етики».

- Гульчак Альона Валеріївна працює на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи, вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури з теми «Формування ключових компетентностей засобами інтерактивного навчання на уроках української мови і літератури».

- Кудряшова Олександра Олександрівна  - учитель хімії, біології та основ здоров’я з теми «Формування міжпредметних компетентностей на уроках хімії».

- Корнійчук Інна Володимирівна – з теми «Проєктна діяльність на уроках трудового навчання як засіб формування життєвих та творчих компетентностей».

- Романченко Олена Миколаївна – з теми «Розвиток творчих здібностей дітей в освітньому середовищі».

- Сечіна Тетяна Юріївна з теми «Розвиток пізнавальної активності здобувачів освіти відповідно до вимог Нової української школи».

ВИРІШИЛИ:

1. Відзначити перспективну педагогічну діяльність педагогів, які атестуються.

2. Затвердити характеристики зазначених педагогів.

3. Відповідно до рішення шкільної атестаційної комісії (протокол № 4 від 15.03.2021) вважати такими, що відповідають займаній посаді та присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»:

- вчителю початкових класів, вихователю групи продовженого дня Сечіній Т.Ю.;

- вчителю початкових класів Романченко О.М.;

- вчителю етики Михайловій С.М.

4. Порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІ рівня щодо відповідності займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «учитель-методист» Неймет І.В., учителю математики.

       5. Порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІ рівня щодо відповідності займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший учитель» учителю Кудряшовій О.О., учителю хімії, біології, основ здоров’я, захисту України.

       6. Порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІ рівня щодо відповідності займаній посаді та присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» наступним учителям:

-  вчителю української мови і літератури, зарубіжної літератури, Гульчак А.В.,

- вчителю трудового навчання, образотворчого мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво», Корнійчук І.В.

                        

           Директор                                                                   Олена ФЕДОСОВА

Засідання педагогічної ради

від 24.01.2019

Нова українська школа потребує нових підходів до навчання, формування педагогічної компетентності фахівця школи. Відповідно до сучасних освітніх тенденцій високі вимоги ставляться до вчителя. Сучасний учитель повинен бути професійно-компетентним й всебічно освіченим фахівцем, здатним професійно сприймати, аналізувати і оцінювати сучасні соціально-педагогічні явища, грамотно застосовувати педагогічні технології, проявляти творчу і дослідницьку ініціативу, професійну мобільність, бути здатним до розвитку суб'єктів освітнього процесу.

Професійна компетентність учителя потребує постійного розвитку й удосконалення. З цією метою 24 січня 2019 року в навчально-виховному комплексі «Гімназія - спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області проведено педагогічну раду «Компетентнісний підхід до освітнього процесу як вимога сучасності». Директор школи Федосова Олена Анатоліївна ознайомила вчителів із шляхами формування професійної компетентності педагога, наголосила на головному завданні закладу освіти – не вчити, а навчати вчитися, підготувати здобувача освіти до неперервного навчання.

Була акцентована увага колег на наступних важливих моментах освітньої діяльності:

  • Значним поступом стала поява стратегічного документа – Концепції «Нова українська школа», - який заклав підвалини нової парадигми освіти – орієнтації на компетентнісне навчання, активну соціалізацію здобувачів освіти в умовах створення єдиного освітнього простору.

  • Визначена Концепцією «Нова українська школа» стратегія розвитку освіти стала для освітян Херсонщини орієнтиром роботи над новою обласною науково-методичною проблемою "Компетентнісний підхід та соціалізація особистості в умовах створення єдиного освітнього простору", термін реалізації 2018-2023 р.р. (Схвалено вченою радою протокол №4 від 20.09.2018).

  • Педагогічні працівники мають стати основною рушійною силою відродження та створення якісної нової національної системи освіти, реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу, впровадження інноваційної освітньої діяльності.

  • «Робота з обдарованими» (Додаток 1)

         Наступний етап педагогічної ради - виступи колег із наступних питань:

ВИКОРИСТАННЯ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ ТА SMART-ТЕХНОЛОГІЙ, ЯК ЗАСОБІВ ПРОЕКТУВАННЯ ГЕОГРАФІЧНОГО ПРОСТОРУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

(Пирогов І.А, вчитель географії)

ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА УРОКАХ ФІЗИКИ

(Цемашко Г.В., вчитель фізики)

КЛЮЧОВА КОМПЕТЕНЦІЯ «УЧИТИСЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ» НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

(Козіна В.В., вчитель зарубіжної літератури)

ЗМІЦНЕННЯ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ'Я ЧЕРЕЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ

(Гладков А.С., вчитель фізичної культури)

РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ПОТРЕБ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В ХОДІ ЧИТАЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

(Злоцька І.Л., бібліотекар)

РОЛЬ ВИХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ У ФОРМУВАННІ КОМПЕТЕНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ

(Тісліченко О.А., заступник директора з виховної роботи)

ПОЧАТКОВА ОСВІТА: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ

(Творча група у складі Гульчак А.В., заступника директора з навчально-виховної роботи та Боєвої Н.І., Данішевської Н.В., Собко О.В., вчителів 1-их класів)

Учасники педагогічної ради виробляли узагальнений «професійний портрет» сучасного, компетентного вчителя; визначали методи формування ключових компетентностей здобувачів освіти; обмінювалися думками щодо  того, які особисті та професійні риси мають бути притаманні сучасному педагогу.

Адміністрація школи дякує колегам за роботу, креативні ідеї, бажання змінюватись, вдосконалюватись професійно, бути готовим до реалізації ключової реформи Міністерства освіти і науки – НУШ.

Стратегії розвитку освітньої політики НВК обговорено на засіданні педагогічної ради.


    24 січня 2018 року у навчально-виховному комплексі  «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області відбулося засідання педагогічної ради з теми «Індикатори сучасної якісної освіти: інноваційна діяльність, творчо-пошукова активність, продуктивна співпраця учасників навчально-виховного процесу»
    ХХІ століття є «епохою змін»,  що вимагає від шкіл генерування та реалізації нових ідей та освітніх проектів школи нового тисячоліття - школи інноваційних перетворень. Саме тому педагоги закладу постійно працюють над удосконаленням професійних здібностей, займаються самоосвітою, аналізом результативності діяльності.
    Директор Федосова Олена Анатоліївна на початку засідання виокремила основні завдання освітньої політики закладу:
- пізнавальна, наукова, аналітико-управлінська, аналітико-корекційна діяльність;
- психодіагностична функція навчального процесу;
- ефективна дієвість і результативність методичної роботи.
    Під час засідання вчителі обговорили актуальні питання інноваційної діяльності нової української школи.
    Етапи проведення педради
І етап – інформаційний:
•    Виступ заступника директора з навчально-виховної роботи Гульчак Альони Валеріївни з теми «Проблеми формування мотивації самостійної діяльності школярів як один із чинників продуктивної співпраці  учасників навчально-виховного процесу».
•    Інноваційна діяльність школи в системі формування компетентної особистості.
ІІ етап – обговорення доповіді:
1.    Роль інтерактивних технологій у розвитку інтересів учнів до самонавчання (з досвіду роботи) - Творча група МО вчителів початкових класів: 
-        Чванкова В.І. «Роль інтерактивних технологій у розвитку інтересів учнів до самонавчання на уроках української мови та літературного читання.» 
-        Данішевська Н.В. «Система інтегрованих уроків з природознавства як засіб успішної самореалізації учнів початкової ланки» 
2.    Пошуково-дослідницька та проектна діяльність (з досвіду роботи) - МО вчителів іноземної мови та художньо-естетичного циклу: 
-        Навальна Н.В. «Проектна акметехнологія навчання як засіб розвитку та самореалізації. Творча особистість учня на уроках англійської мови». 
-           Чорновол Т.І. «Пошуково-дослідницька робота з учнями на уроках англійської мови». 
-            Умерова С.А. «Пошуково-дослідницька та проектна діяльність на уроках музичного мистецтва»
-            Лоза І.О., учитель технологій, спеціаліст, «Пошукова-дослідницька і проектна діяльність на уроках трудового навчання».
3.    Вплив інформаційно-комунікаційних технологій на формування у школярів потреби і навичок самоосвітньої роботи - МО іноземної мови та художньо-естетичного циклу:
-           Карпюк В.Ю. : «Вплив інформаційно-комунікаційних технологій на формування у школярів потреби і навичок самоосвітньої роботи на уроках англійської мови». 
-          Корнійчук І.В. «Вплив інформаційно-комунікативних технологій на формування у школярів потреби і навичок самоосвітньої роботи на уроках обслуговуючої праці».
3 етап – аналітичний:
    Виступ заступника директора з навчально-виховної роботи Золотаренко А.В. з теми «Моніторинг навчальних досягнень учнів за результатами І семестру 2017-2018 навчального року»
Практичний психолог Михайлова С.М. з теми «Психолого-педагогічний супровід учасників творчої співпраці під час навчально-виховного процесу»
4 етап – підсумковий, ухвалення колективного рішення.
    Особливу зацікавленість викликали теми щодо підвищення мотивації учнів до навчання, упровадження новітніх методів і прийомів, інтегрування предметів, акметехнології, творчо-пошукова діяльність, прагнення до саморозвитку дитини протягом життя. 
    Проведено моніторинг навчальних досягнень учнів за І семестр 2017-2018 навчального року.
    Отже, педагогічний колектив НВК – це творча спільнота, яка спрямовує роботу на вдосконалення майстерності та професіоналізму через реалізацію науково-методичної проблеми «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі»  та реалізацію завдань програми дослідно-експериментальної роботи «Формування готовності учнів до саморозвитку в умовах освітнього простору навчального закладу».

bottom of page