top of page

​НОВИНИ І ЗАХОДИ

77-ма річниця визволення країни від нацистських загарбників

28 жовтня Україна відзначає 77-му річницю визволення країни від нацистських загарбників, а з нашого міста вони були вигнані на рік раніше - 30 жовтня.

       Героїчні і разом з цим трагічні події торкнулись життя кожної родини. Саме тому учні Генічеського ліцею 4-В класу (класний керівник Собко Ольга Василівна) виступили з ініціативою впровадження проєкту з національно-патріотичного виховання "Родинні історії - родинні герої". В рамках роботи над проєктом було проведено фоточелендж і створена фотогалерея "Надзвичайні подвиги звичайних дідусів", яскравою подією стала родинна акція "Дерево пам'яті", до якої долучились представники батьківського комітету класу. 

       Дякуємо за виховання моральних цінностей ліцеїстів і підтримку освітніх ініціатив. Шануймо героїчне минуле нашого народу!

З Днем захисників і захисниць України!

З щирим почуттям поваги і вдячності до тих, хто мужньо і героїчно боронив рідну землю, до тих, хто сьогодні на сторожі миру й злагоди нашої держави, з нагоди потрійного свята: Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, класні керівники 1-11 класів провели виховні заходи з ліцеїстами.

       Вікторини, відеоекскурс, виховні бесіди, відеоурок-сторітелінг, урок-діалог, конкурси і відеопривітання в онлайн-форматі з побажаннями міцного здоров’я, сили духу і мужності, перемоги та мирного  неба торкнулися сердець кожного учня.

Вітаємо!     

       Вітаємо з перемогою в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН досвідчених педагогів і їх творчих вихованців! Носову Любов Миколаївну та Юшкову Карину (9-Б клас), які посіли ІІ місце в секції «Валеологія». Пирогова Ігоря Анатолійовича та Семілєтову Марію (9-А клас), які посіли ІІІ місце в секції «Географія та ландшафтознавство».

Вітаємо юних ліцеїстів та їх наукових керівників з перемогою.

      Нехай наука і творчість приносять у подальшому тільки радість!

Вітаємо з початком
нового 2021-2022 навчального року!

         Впевнено крокуючи в новий 2021-2022 навчальний рік, ліцейська родина святкує День знань!

Директорка закладу освіти, Федосова Олена, бажає всім учням завзято і наполегливо опановувати основи наук, відчувати радість пізнання і невпинно прагнути до відкриттів і бути завжди здоровими!

Класні керівники натхненними словами з материнською посмішкою  зустріли своїх учнів, справжніх патріотів України під час проведення уроків "30 кроків-30 років".

          Слова вдячності висловлюємо нашим постійним благодійникам, батьківській громаді, меценатам та гостям, що були присутні на святі: Євстратов А.О., Черепаха А.В., Осташевський І.А., Носатова О.О.

          Вітаємо всіх з початком нового 2021-2022 навчального року, нехай він буде успішним і плідним для всіх!

УЧНІ 11-Х КЛАСІВ У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. 13 квітня 2021 року, відповідний закон № 5014 ухвалила Верховна Рада України.

Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Ці законодавчі зміни також було підтримано Президентом України Володимиром Зеленським і визначено як невідкладні.

Водночас усі етапи зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах:

  • пробне тестування – 24 квітня у Києві, Чернігівській та Миколаївській областях (у решті регіонів відбулось 10 квітня), 

  • основна сесія ЗНО – з 21 травня до 15 червня,

  • додаткова сесія – з 26 червня до 16 липня.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, на ЗНО-2021 зареєстровано 389 710 осіб, які обрали 1 543 756 тестувань.

За статистичними показниками реєстрації, 42 580 осіб зареєструвалися для участі в ЗНО з усіх предметів лише з метою проходження ДПА (170 269 тестувань). Усього учасниками ЗНО вказано на бажання отримати результат ЗНО лише для отримання оцінки за ДПА з 235 363 тестувань, що становить 15,24% від загальної кількості тестувань.

Нагадаємо, 10 квітня відбулося пробне зовнішнє незалежне оцінювання у більшості регіонів України. Тестування проходило організовано, з дотриманням усіх правил, процедур та вимог протиепідемічної безпеки: використання масок, дезінфекторів, збереження соціальної дистанції.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України

https://mon.gov.ua/ua/news/uchni-11-h-klasiv-u-20202021-navchalnomu-roci-zvilnyayutsya-vid-prohodzhennya-dpa-verhovna-rada-uhvalila-zakon

Графік проведення ЗНО-2021 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 р. 

Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 р.

 

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року:

  • з хімії — 04.06.2021;

  • з іноземних мов — 18.06.2021;

  • з математика, фізика — 22.06.2021;

  • з української мови, української мови і літератури, історії України, біології — 25.06.2021;

  • з географії — 30.06.2021.

2 (1).png
ОСОБЛИВОСТІ ЗНО-2021

Наказом Міністерства освіти і науки України від 24 березня 2020 року №945 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

  • українська мова

  • українська мова і література

  • математика

  • математика (рівня стандарту)

  • історія України

  • біологія

  • географія

  • фізика

  • хімія

  • англійська мова

  • іспанська мова

  • німецька мова

  • французька мова

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

  ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ 

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);

  • математика або математика (рівня стандарту);

  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;

  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Здобувачі освіти, яким результат зовнішнього оцінювання з математики та/або іноземної мови має зараховуватися як оцінка за атестацію, отримують її за результатами виконання завдань:

  • рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;

  • рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні.

ВСТУП

Відповідно до Умов прийому на навчання  для здобуття вищої освіти, в 2021 році під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2021 років.

Стартувала інформаційна компанія

з питань проведення  ЗНО-2020

       19 листопада 2019 року на базі навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня  з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області відбувся комплексний інформаційно-методичний семінар за участю представників органів освіти, керівників та вчителів закладів загальної середньої освіти Генічеського, Новотроїцького, Нижньосірогозького районів, Іванівської ОТГ та особи, відповідальної за проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Генічеському окрузі.

        За програмою семінару працювали 2 секції: з вчителями  математики, які викладають у 10-11 класах працювала методист організаційно-технічного відділу Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Горбушина.  Вона розповіла про особливості підготовки здобувачів освіти до складання ДПА з математики у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Заступник директора Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Назаренко працювала з керівниками закладів освіти, розповіла про основні аспекти оновлення інформації про заклади освіти в інформаційно-телекомунікаційній системі Українського центру оцінювання якості освіти, про особливості підготовки та проведення ЗНО-2020 та пробного ЗНО.

За інформацією Відділу освіти
  та Генічеського районного методичного кабінету

IMG_0172-min-1024x768.jpeg
FullSizeRender-min-1024x768.jpeg
IMG_0171-min-1024x768.jpeg
FullSizeRender_4-min-1024x768.jpeg

Юні шевченкознавці гімназії!

        

         11 жовтня 2019 року в НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області відбулось урочисте відкриття І (шкільного) етапу серед здобувачів освіти  5-11 класів Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

         Метою заходу  було вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка,  виявлення  творчо  обдарованої  молоді,   розвитку   її потенціалу,  виховання  у  молодого  покоління  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в гімназії.

         Учитель української мови і літератури Кутюк Богдана Володимирівна наголосила на тому, що всі гімназисти, які долучились до конкурсу, - це справжня майбутня еліта нашої нації. Золотаренко Альона Віталіївна зазначила, що ім’я видатного Кобзаря у всі часи залишатиметься  символом українця-борця. Діти різних класів декламували поезії Тараса Григоровича, натхненно брали участь в обговорення значення творчості митця для сучасників.

         Бажаємо всім щоразу по-новому відкривати для себе особистість Т.Г.Шевченка, а юним талантам гімназії реалізувати себе в подальшому!

                                  Золотаренко А.В., учитель української мови НВК «Гімназія»

РОЗВИТОК МІСТА

ТА ЙОГО МАЙБУТНЄ

 

Шановні друзі! Вас вітає активний, творчий колектив юних журналістів-аматорів «PRESS-TIME Гімназія»! Нас цікавить усе важливе, актуальне, захопливе, усе, що відбувається сьогодні у нашій школі, місті, країні, планеті! Слідкуйте за нашими новинами – і не пожалкуєте.

18 вересня з ініціативи директора закладу освіти Федосової Олени Анатоліївни відбулась  зустріч членів журналістської студії «PRESS-TIME Гімназія» з Тулуповим Олександром Васильовичем, головою Міської ради, з нагоди відзначення 235-річчя рідного міста Генічеськ.

Бесіда пройшла в щирій, натхненній атмосфері. Інтерв’юери із захопленням дізнавались про реалізовані проекти, плани, можливості розвитку нашого краю.

  1. Олександре Васильовичу, чим ви захоплювались у дитинстві?

  • У  моєму дитинстві було дуже багато захоплень. Але більш за все мені подобалось  рибальство. Я дуже полюбляю займатися цим у вільний час, насолоджуюсь  нашими краєвидами, дихаючи свіжим морським повітрям, розмірковувати і аналізувати.

  1. Пригадайте найяскравіші спогади шкільного життя?

  • Запам’яталися події, коли ми з класом ходили в похід. На мене була покладена велика відповідальність, я мав слідкувати за дисципліною і порядком  у шкільному колективі.

  1. Який був улюблений предмет в школі?

  • У школі я захоплювався німецькою та англійською мовами, а також фізичною культурою, бо хотів бути більш сміливим, рухливим та найактивнішим серед своїх однолітків.

  1. Олександре Васильовичу, що спонукало вас піти на посаду Міського голови?

  • У 2006 році, коли я був депутатом міської ради, у мене виникло бажання реалізувати проекти для розвитку міста, його популяризації як курортного об’єкту. Саме це й спонукало мене взяти участь у виборах Міського голови. До речі, я неодноразово балотувався на цю посаду. Перший раз мені не вистачило декількох голосів для перемоги, але я не втрачав надію, бо хотів зробити наше місто ще кращим та сучасним.

  1. Якими якостями повинна володіти людина у вашій команді?

  • У першу чергу, людина  повинна бути цілеспрямованою.

Швидко вчитись, бо ми не приходимо професіоналами на роботу, ми самовдосконалюємось протягом усього життя. Навіть зараз я продовжую розвиватись,навчаючись у магістратуріфакультету екологіїу місті Мелітополь.

  1. Чи вважаєте ви себе відкритим для зустрічей, ідей та нових проектів?

  • Так, звичайно! Я вважаю себе  відкритим, намагаюсь дослухатись до людей. Усі нові ідеї або проекти, що потрапляють до мене, ретельно перевіряються і з-поміж них обираються найкращі, які втілюються в життя.

Для мене не є головним, чи буду я в майбутньому міським головою, чи ні, але я обов’язково надалі буду приносити користь своєму місту.

  1. Які проекти на сьогоднішній день уже реалізовані саме для молоді нашого міста?

  • На сьогоднішній день, для нашої молоді реалізовано такі проекти, як-от: «Алея казок», «Дендропарк», «Зона тихого відпочинку», «Скейт-парк»  тощо. 

  1. Чи необхідна вам співпраця з молоддю нашого міста?

  • Авжеж, необхідна, ми цього прагнемо, адже молодь – це перспективи, генерація нових ідей і майбутнє нашого краю.

  1. Олександре Васильовичу, чи займаєтесь ви спортом? Якщо так, то яким саме?

 – Так, я займаюсь спортом, але наразі не настільки активно, як  хотілося б, бо відновлюю своє здоров’я.

       Мій улюблений вид спорту - бокс, якому я присвятив дуже багато часу. У дитинстві встиг відвідати різноманітні  спортивні секції нашого міста, зокрема з легкої  атлетики, гімнастики. Подобається картинг, із задоволенням граю у футбол і шахи.

  1. Як ви вважаєте, яку мотивацію треба надати нашій молоді, щоб вона займалась спортом?

  • Напевно, платити їм гроші! (лунає гучний сміх) Ні, дійсно, на мою думку, винагорода за працю – це головна мотивація для будь-якої людини,  зокрема,  і для молоді.

Участь батьків дуже важлива для стимулювання молодих спортсменів, адже без слів підтримки важко бути постійно готовим до боротьби та нових випробувань.

  1. Чи планує міська влада будівництво додаткових спортивних майданчиків?

  • У планах на майбутнє – повне відновлення міського стадіону, перенесення на його територію скейт-парку, будівництво трибун, покращення газону на полі.

  1. Що цікавого в цьому році побачать генічани на День міста?

  • Планується урочиста святкова програма  «Ми - генічани», нагородження переможців міського конкурсу «Людина року -2019», міський пікнік «Henichesk Fish Fest» від фіналіста реаліті- шоу «МайстерШеф-7» Євгена Білого. Найочікуванішою подією стане святкова програма від «Дяді  Жори  Company», також багато музичних розваг та конкурсів від групи «Opium» і креативних діджеїв.

  1. Олександре Васильовичу, як буде діяти благодійна акція, спланована в цьому році? 

  •  Так, святкова хода учасників благодійного  проекту «KazkaFantasyFest» та флешмоб фентезі-образів «Найкращому місту - наша любов», а також знайомство з героями казок «Аліса та чарівний годинник» та «Снігова королева». Зібрані кошти підуть на будівництво майданчика для дітей з обмеженими можливостями.

Наприкінці інтерв’ю міський голова Тулупов О. В. побажав гімназистам, молоді нашого міста та генічанам розвиватись духовно, досягати своєї мети. Завжди справджувати сподівання батьків та вчителів. Любити свій рідний край, поширювати про нього добру славу, де б ви не були. Олександр Васильович наголосив, що на Батьківщині у вас є і минуле, і майбутнє, а на чужині – одне лише сьогодення.

 

 

                     Юні журналісти НВК "Гімназія" висловлюють щиру вдячність Керуючій справами виконкому Осташевській Ользі Вадимівні, за чудові подарунки.

Медіа-центр
"PRESS-TIME Гімназія"

У НАШІЙ гімназії  ПО-РОДИННОМУ

ПРОЙШЛО СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА

 

       2 вересня в НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області  вже традиційно по-родинному пройшло свято Першого дзвоника.

       День знань – одне з головних свят навчального року, урочисте, важливе та відповідальне.  Це свято об’єднує  усіх:  від найменших,  хто вперше піде до Нової української школи і стане першокласником, до серйозних випускників, хто стоїть на порозі дорослого життя. Цей день єднає всіх здобувачів освіти,  викладачів, батьків, які з хвилюванням та гордістю збирають та проводжають своїх дітей до школи. Шкільне гімназичне подвір'я знову наповнилося веселими мелодіями, яскравими барвами осінніх квітів, дитячим щебетанням та посмішками.

 

      Директор НВК Олена Анатоліївна Федосова  привітала всіх присутніх зі святом, побажала наполегливості, терпіння, успіхів та повідомила, що 2019-2020 навчальний рік є знаковим: гімназія здобула ІІ місце у рейтингу  шкіл Херсонської області за підсумками ЗНО. Керівник закладу освіти подякувала за  підтримку і допомогу в підготовці до нового навчального року                          Євстратову А. О., голові Генічеської районної ради,  Поповій І.М.,  начальнику Відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації, батьківській громадській організації «Батьківська фортеця». Олена  Анатоліївна підкреслила: «Учнівський і педагогічний колектив довів, що має гідну мету, крокує до неї впевнено, вірить у майбутнє, яке обов’язково зміниться на краще!».

     Вересень закликав на шкільний поріг схвильованих першокласників Нової української школи. Цього дня до гімназичної родини приєднались 68 здобувачів освіти, яких у дивовижний світ знань повели їх наставники, перші вчителі: Литвиненко Наталя Михайлівна (1-А клас), Чванкова Валентина Іванівна (1-Б клас) та  Романченко Ольга Миколаївна (1-В клас).  

      Для 11-класників  цей дзвоник ознаменував останній шкільний рік. Випускники побажали найменшим здобувачам освіти цікавої і пізнавальної мандрівки Країною знань,  а першокласники та їх наставники і батьки долучилися до яскравого флешмобу «Усі ми – діти-квіти!».  

 

       На завершення свята пролунав перший дзвоник, який сповістив про початок нового навчального року, і всі учні завітали до своїх комфортних класних кімнат на перший урок. 

     Щиро вітаємо з Днем знань – справжнім усенародним святом мудрості, доброти і людяності. Гімназистам бажаємо підкорювати нові вершини, зустріти надійних друзів та досягнути омріяної мети!

 

 

                                                                                         Гімназична рада

       Любов до Батьківщини починається з щирого почуття до місця, де народився. Напередодні Великодніх свят рій «Слава України» НВК «Гімназія» в рамках військово-патріотичної гри «Сокіл -Джура» здійснив акцію «Збережімо історичну пам’ять» по впорядкуванню та оновленню меморіалу – пам’ятника  «Жертвам фашизму». В ході проведення акції  діти ознайомились  з явищем Голокосту як одним із прикладів нелюдської політики нацистів, вшанували пам’ять загиблих, виховуючи в собі  патріотичну свідомість.   Проведене прибирання та вивезення сміття, оновлення меморіалу. Акція стала першим кроком до щільної співпраці з краєзнавчим музеєм м. Генічеська і одним із заходів до Дня пам’яті та примирення.

Проект «Крок до ВИШу» на базі НВК «Гімназія»

    НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області отримав сучасний комп’ютерний комплекс для реалізації завдань обласного освітнього проекту «Крок до ВИШу», запровадженого Департаментом освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації (директор Криницький Є.А.)

        Діти району, які виявили бажання вступити до закладу вищої освіти Херсонської області, протягом лютого - квітня проходять підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання за інноваційними педагогічними технологіями. Заняття  з української мови і літератури проводить вчитель Кутюк Богдана Володимирівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «учитель-методист», з історії України – вчитель Головіна Любов Павлівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «учитель-методист».

     Здобувачі освіти виконують типові завдання за програмою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, за допомогою портативних нетбуків-трансформерів. Це дає можливість мобільно та якісно проводити навчання.

      Бажаємо успіхів у складанні ЗНО-2019 усім одинадцятикласникам!

Директор                     О.А.Федосова   

Ні – булінгу!

Ми кажемо ні цькуванню особистості

 не лише в школі, а й в суспільстві!

       Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном "булінг" слід розуміти агресивну поведінку щодо окремої особи або групи з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

       Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Нерідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

       19 січня 2019  року в Україні набув чинності закон про протидію булінгу, згідно з яким булінг/цькування – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильству, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

       Введено адміністративну відповідальність за булінг.  Відтепер штраф за булінг - 850-1700 грн або громадські роботи на 20-40 годин. Якщо порушувала група осіб або ж це сталося повторно протягом року, то штраф становитиме 1700-3400 грн або громадські роботи на строк 40-60 годин. Якщо порушники - підлітки у віці від 14 до 16 років, передбачені такі ж санкції, але їх будуть накладати на батьків або опікунів. Крім того, передбачено штраф для керівника закладу освіти, якщо він не повідомить у Нацполіцію про факти булінгу. Санкція передбачає штраф 850-1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

        У законі "Про освіту" передбачили типові ознаки булінгу (цькування): систематичність (повторюваність) дії; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування інтересам потерпілого кривдника та/або заподіяння соціальної ізоляції потерпілого. Щоб протидіяти булінгу, розширили права та обов'язки учасників освітнього процесу. Так, засновник закладу освіти повинен надати психолого-педагогічні послуги булерам або ж тим, хто став свідком чи жертвою булінгу.

       Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Усі вони переживають емоційні проблеми, не вміють налагоджувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові стосунки з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя. Саме на протидію явищ булінгу, розвитку взаєморозуміння направлена діяльність педагогів НВК «Гімназія».

Ми кажемо ні цькуванню особистості

не лише в школі, а й в суспільстві!

 

За інформацією Тісліченко Оксани Анатоліївни,

заступника директора з виховної роботи

«STOP BULLYING»

         У навчально-виховному комплексі «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області з метою реалізації завдань тематичного тижня «Я обираю безпечне життя» цікаво та продуктивно відбулись  профілактичні заходи щодо обговорення проблеми булінгу в шкільному середовищі, а також роз´яснювалися поняття «правопорушення», «злочин».

Здобувачі освіти отримали не лише правові знання та нагадування про важливість дотримання правомірної поведінки, як діяти в межах, визначених законодавством, а мали змогу  дізнатися, як протистояти явищу цькування.

Протягом першої декади лютого відбулася дискусійна платформа. Класні керівники разом із гімназистами провели години спілкування «Ми кажемо ні цькуванню особистості». Пройшла низка тренінгів для здобувачів освіти 5-8-х класів  з теми «STOP BULLYING», які підготувала практичний психолог Осьмак Марина Геннадіївна.  Основною метою проведених тренінгів було формування нетерпимості до проявів агресії, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля.

         Під час тренінгу були проведені різноманітні вправи, які дали змогу гімназистам отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки для жертви та агресора, розробити свої «добрі» способи боротися з насильством у школі, осмислити, чому це відбувається.

         Наприкінці тренінгу «STOP BULLYING» діти  пояснили,  що таке булінг; трозпізнали булінг і дружні піддражнювання; розробляли стратегії подолання булінгу; демонстрували емпатію до жертв насилля, уміння припиняти булінг та звертатися по допомогу; називали джерела допомоги жертвам булінгу.

Вразила небайдужість гімназистів до даної проблеми. Діти не тільки запитували, але й запропонували власні шляхи щодо подолання цього негативного явища.

Ні – булінгу! Ми – європейська держава!

 

Осьмак Марина Геннадіївна,

практичний психолог

Засідання педагогічної ради

Нова українська школа потребує нових підходів до навчання, формування педагогічної компетентності фахівця школи. Відповідно до сучасних освітніх тенденцій високі вимоги ставляться до вчителя. Сучасний учитель повинен бути професійно-компетентним й всебічно освіченим фахівцем, здатним професійно сприймати, аналізувати і оцінювати сучасні соціально-педагогічні явища, грамотно застосовувати педагогічні технології, проявляти творчу і дослідницьку ініціативу, професійну мобільність, бути здатним до розвитку суб'єктів освітнього процесу.

Професійна компетентність учителя потребує постійного розвитку й удосконалення. З цією метою 24 січня 2019 року в навчально-виховному комплексі «Гімназія - спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області проведено педагогічну раду «Компетентнісний підхід до освітнього процесу як вимога сучасності». Директор школи Федосова Олена Анатоліївна ознайомила вчителів із шляхами формування професійної компетентності педагога, наголосила на головному завданні закладу освіти – не вчити, а навчати вчитися, підготувати здобувача освіти до неперервного навчання.

Була акцентована увага колег на наступних важливих моментах освітньої діяльності:

  • Значним поступом стала поява стратегічного документа – Концепції «Нова українська школа», - який заклав підвалини нової парадигми освіти – орієнтації на компетентнісне навчання, активну соціалізацію здобувачів освіти в умовах створення єдиного освітнього простору.

  • Визначена Концепцією «Нова українська школа» стратегія розвитку освіти стала для освітян Херсонщини орієнтиром роботи над новою обласною науково-методичною проблемою "Компетентнісний підхід та соціалізація особистості в умовах створення єдиного освітнього простору", термін реалізації 2018-2023 р.р. (Схвалено вченою радою протокол №4 від 20.09.2018).

  • Педагогічні працівники мають стати основною рушійною силою відродження та створення якісної нової національної системи освіти, реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу, впровадження інноваційної освітньої діяльності.

  • «Робота з обдарованими» (Додаток 1)

         Наступний етап педагогічної ради - виступи колег із наступних питань:

ВИКОРИСТАННЯ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ ТА SMART-ТЕХНОЛОГІЙ, ЯК ЗАСОБІВ ПРОЕКТУВАННЯ ГЕОГРАФІЧНОГО ПРОСТОРУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

(Пирогов І.А, вчитель географії)

ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА УРОКАХ ФІЗИКИ

(Цемашко Г.В., вчитель фізики)

КЛЮЧОВА КОМПЕТЕНЦІЯ «УЧИТИСЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ» НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

(Козіна В.В., вчитель зарубіжної літератури)

ЗМІЦНЕННЯ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ'Я ЧЕРЕЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ

(Гладков А.С., вчитель фізичної культури)

РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ПОТРЕБ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В ХОДІ ЧИТАЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

(Злоцька І.Л., бібліотекар)

РОЛЬ ВИХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ У ФОРМУВАННІ КОМПЕТЕНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ

(Тісліченко О.А., заступник директора з виховної роботи)

ПОЧАТКОВА ОСВІТА: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ

(Творча група у складі Гульчак А.В., заступника директора з навчально-виховної роботи та Боєвої Н.І., Данішевської Н.В., Собко О.В., вчителів 1-их класів)

Учасники педагогічної ради виробляли узагальнений «професійний портрет» сучасного, компетентного вчителя; визначали методи формування ключових компетентностей здобувачів освіти; обмінювалися думками щодо  того, які особисті та професійні риси мають бути притаманні сучасному педагогу.

Адміністрація школи дякує колегам за роботу, креативні ідеї, бажання змінюватись, вдосконалюватись професійно, бути готовим до реалізації ключової реформи Міністерства освіти і науки – НУШ.

Калейдоскоп зимових свят у гімназії

Джерелом глибокого інтелектуального,

духовного розвитку є інтелектуальне життя

колективу між учнями і учнями та учнями і вчителями,

в основі якого знаходиться процес навчання

                                                                В. Сухомлинський

 

    15 листопада 2018 року в НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області відбувся районний семінар-практикум для відповідальних за роботу з обдарованою молоддю закладів освіти району.   

       На заході були присутні методист районного методичного кабінету Асманова Айла Бахтіярівна, заступники директорів з навчально-виховної роботи та педагоги Генічеського району.    

       Перед початком семінару-практикуму з обдарованими дітьми директор гімназії  Федосова Олена Анатоліївна  привітала всіх присутніх, побажала плідної роботи та гарного настрою, виокремивши основні орієнтири діяльності щодо розвитку ранньої обдарованості.

       Учасники семінару спочатку відвідали заняття з англійської мови у 4-Б класі, на якому дізналися концепцію та ідею уроку спеціаліста І кваліфікаційної  категорії  Карпюк Вікторії Юріївни, вона поділилась своїм досвідом роботи з обдарованими учнями.  При проведенні уроку Вікторія Юріївна, приділила значну увагу використанню інтерактивних методів, інформаційно-комунікаційних технологій, формуванню  мотивації та інтересів до вивчення іноземної мови.    

       Далі, освітяни відвідали фрагмент уроку спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії Козіної Наталі Олександрівни зі здобувачами освіти  3-Б класу на основі використання бібліоміксів  творів В. Сухомлинського. Діти продемонстрували високий рівень акторської майстерності, проявивши свій потенціал.

      Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії Цемашко Галина Володимирівна запросила долучитися учасників семінару-практикуму до чаювання, під час якого учні 8-А класу проявили свої знання з теми «Теплові явища».  

       Наприкінці семінару освітяни стали учасниками інтерактивної зустрічі «О мово рідна, душа голосна України», під час якої долучились до розмови про значення та багатство українського слова. Заступник з навчально-виховної роботи Золотаренко Альона Віталіївна та вчитель української мови і літератури  Золоторьова Кристина Петрівна разом з представниками 5-11-х класів розповіли про розвиток української писемності, участь гімназистів у мовознавчих конкурсах, а також провели гру «Інтелектуальний стендап» національно-патріотичної тематики.  

       Сюрпризом для всіх присутніх була творча презентація обдарованих дітей, переможців обласних конкурсів читців, спортивних змагань, обласного етапу Всеукраїнських  учнівських олімпіад та вокальних фестивалів, яку підготувала заступник директора з виховної роботи Тісліченко Оксана Анатоліївна. Гостей здивували Бандура Яна, маленька акторка, яка презентувала свою дитячу мрію, Бєлєхова Анна, золотий голос гімназії, розповіла про свої досягнення у проекті «Життя як по нотах»,  Асанов Ельдар проявив енциклопедичні знання та продемонстрував розроблений ним куб-мотиватор «Життєвий вибір», Котлярова Катерина запропонувала присутній Конституцію успішної людини, спортсмен Остащук Даниил представив програму успіху «На старт. Увага. Руш».

       Підводячи підсумки семінару, директор Федосова Олена Анатоліївна розповіла про шляхи реалізації засад роботи педагогічного колективу щодо розвитку творчих обдарувань дітей під час освітнього процесу. Освітяни відзначили компетентність і креативність педагогічного колективу, а особливо були вражені прогресивністю та інтелектуальним потенціалом гімназистів.

DSCN0584.JPG
DSCN0679.JPG
DSCN0697.JPG
DSCN0695.JPG
DSCN0594.JPG
DSCN0546.JPG
DSCN0704.JPG
DSCN0582.JPG
DSCN0644.JPG
DSCN0729.JPG
DSCN0574.JPG
DSCN0622.JPG
DSCN0543.JPG

Інтерактивна зустріч «О мово рідна, душа голосна України!»

Саме під такою назвою 9 листопада 2018 року з нагоди Дня української писемності та мови за ініціативи заступника голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнари Бекірової відбулась інтерактивна зустріч, учасниками якої були начальник Відділу освіти Ірина Попова, місцеві поети відомі особистості Віктор Железняк та Олександр Прихненко, учні та вчителі української мови та літератури міських закладів загальної середньої освіти. 

 Прекрасна, багата, мелодійна українська мова. І у цьому переконались діти і дорослі, мандруючи від рубрики до рубрики:  «Із витоків писемності»,  «Мовознавче лото»,  «Я хочу бачити красу»,  «Світлиця слова у безмежжі часу»,  «Інтелектуальний стендап».

Учасники заходу, підготовленого вчителями НВК Гімназія Золотаренко Альоною та Золотарьовою Кристиною, зазначали, що мова – найважливіший засіб спілкування. Життя без неї уявити неможливо, це найбільше і найдорожче добро кожного народу. День української писемності та мови щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлений  він був згідно з Указом Президента України у 1997 році на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

Молодь нашого району усе більше захоплюється, спілкується рідною мовою, слухає українську музику, пише власні твори. У 2018 році поезії обдарованих дітей району були надруковані у збірці «Я хочу бачити красу». Свої вірші, які ввійшли у зазначену збірку, причитали п’ятикласники НВК Гімназії  Дригула Кирило  і Аблякімов Арсен.

А гімназисти - одинадцятикласники Тимур Абдураімов і Катерина Котлярова у рубриці «Світлиця слова у безмежжі часу» підготували інформдосьє Нестора Літописця. Адже 9 листопада за православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця — письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Випускниця НВК Гімназія Анна Бєлєхова розповіла про  Петра  Яцика -  канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні, зокрема, і Міжнародного конкурсу знавців української мови.  Також підкреслила, що дуже пишається тим, що сама неодноразово брала участь у такому конкурсі, маючи можливість проявити свої мовознавчі  здібності та повагу до рідної мови. А в минулому році отримавши перемогу в обласному,  стала учасником всеукраїнського етапу конкурсу, познайомилась із вчителями української мови Херсонщини, і зрозуміла, що вивчити іноземну мову можна за декілька років, а рідну слід вчити все життя.

Всі учасники зустрічі долучились до  рубрики: «Інтелектуальний стендап», де мали завдання розшифрувати 9 зображень, розташованих трьома лініями, які  об’єднані центральним поняттям, пов’язаним з Днем української писемності та мови.

Наприкінці відомі майстри слова нашого приазовського краю Віктор Железняк і Олександр Прихненко прочитали свої вірші про мову, про Україну, про любов до рідної землі.

Підводячи підсумки заходу, заступник голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнара Бекірова відзначила, що така зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до єднання, якого ми всі так прагнемо. Слова – це крила ластівки, вона їх не відчуває, але без них не може злетіти. Тож маємо зробити все для того, щоб не згорнулися крила, щоб не обірвалася золота нитка, яка веде з давнини в наші дні.

У своєму виступі Ірина Попова, начальник Відділу освіти райдержадміністрації підкреслила, що місцем зустрічі, присвяченої Дню  української писемності та мови не випадково обрано Центр національно-патріотичного виховання, що функціонує у Палаці творчості, і є справжнім осередком патріотичного виховання дітей та молоді нашого району. Також подякувала вчителям та учням за цікаві, змістовні матеріали, побажала нових досягнень у вивченні української мови, перемог у Всеукраїнських олімпіадах, мовних конкурсах, фахових змаганнях. Адже українська мова – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа, культура.

День української мови  9 листопада 2018
День української мови  9 листопада 2018
День української мови  9 листопада 2018
День української мови  9 листопада 2018

Віват, гімназіє!

26 жовтня 2018 року НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради

Херсонської області відзначив 50-річний ювілей. Святковий захід, який відбувся на сцені кінотеатру «Україна», став справжнім феєрверком єднання сердець дітей, учителів, випускників різних років, гостей і глядачів.

         Учасники концерту разом із директором Федосовою Оленою Анатоліївною вкотре довели, що гімназія – сучасний заклад освіти, котрий  має правильні орієнтири: формування освітнього середовища для гармонійного виховання здобувачів освіти.

         Зі словами щирої вдячності до педагогів школи звертались поважні гості. Мангер Владислав Миколайович, голова Херсонської обласної ради, завітав на ювілей з вітаннями і подарунками, відзначивши високі результати закладу. За багаторічну сумлінну працю, професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління та з нагоди відзначення 50-річчя від дня створення навчально-виховного комплексу Владислав Миколайович нагородив Почесними грамотами Херсонської обласної ради педагогів школи: Федосову Олену Анатоліївну, директора закладу освіти, Кудряшову Олександру Олександрівну, вчителя хімії, Неймет Ірину Василівну, вчителя математики. Подяку голови обласної ради оголошено Толубець Галині Олегівні, вчителю російської мови і зарубіжної літератури навчально-виховного комплексу, Чорновол Тамарі Іванівні, вчителю іноземної мови.

         Почесною для педагогічного колективу стала подяка Криницького Євгена Анатолійовича, директора Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації, який долучився до привітань.

         Щиросердним й емоційним став виступ голови Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області Воробйова Олександра Степановича, якого особливо вразили виступи обдарованих дітей школи. Олександр Степанович наголосив на тому, що заслуженою є відзнака  до 100-річчя В.Сухомлинського, яку отримав заклад освіти як найкращий у районі за результатами ЗНО. Грамотами Генічеської районної державної адміністрації були нагороджені педагогічні працівники: Умерова Севилья Аккиївна, вчитель музичного виховання, Семенець Наталія Олександрівна, вчитель математики, Дудіна Юлія Володимирівна, завідуюча господарством, Мещерякова Олена Іванівна, медична сестра.

         Подяку педагогічному колективу за самовіддану плідну працю вручила Бєкірова Гульнара Решатівна, заступник голови Генічеської районної державної адміністрації.

Серед почесних гостей, які постійно опікуються закладами освіти району голова Генічеської районної ради Євстратов Андрій Олександрович, який відзначив високий рівень проведення свята і неоціненний внесок педагогів середньої школи № 2, школи-гімназії, навчально-виховного комплексу. Нагороджені грамотами Генічеської районної ради Гульчак Альона Валеріївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, Тісліченко Оксана Анатоліївна, заступник директора з виховної роботи, Боєва Наталія Іванівна, вчитель початкових класів, Корнійчук Інна Володимирівна, вчитель обслуговуючої праці.

Приєдналася до ювілейних  вітань Попова Ірина Миколаївна, начальник відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації.  Ірина Миколаївна вручила грамоти Король Марині Федорівні, якій належала інноваційна ідея створення школи-гімназії, та Голубовській Тамарі Дмитрівні, яка стала першим директором закладу нового типу в районі.

Генічеський міський голова Тулупов Олександр Васильович, який є постійним гостем закладу, привітав усіх із золотим ювілеєм і нагородив грамотами Золотарьову Кристину Петрівну, вчителя української мови і літератури, Гладкова Анатолія Сергійовича, вчителя фізичного виховання, Синичкіну Оксану Сергіївну, вчителя англійської мови, Карпюк Вікторію Юріївну, вчителя англійської мови.

Кістечок Олександр Дмитрович, депутат Генічеської районної ради, керівник сільгосппідприємства «Дніпро», звернувся з привітаннями до педагогічного та учнівського колективів та вручив подарунок – телевізор.

Осташевський Іван Анатолійович, депутат міської ради, випускник гімназії, виступив із привітальним словом і подарунковим сертифікатом нагородив педагогічний колектив.

Євстратова Дар’я Юріївна -  виконавчий директор благодійного фонду Альберта Черепахи нагородила премією обдарованих дітей гімназії:

Котлярову Катерину – ученицю 11-Б класу, Ісмаілову Єву – ученицю 11-А класу, Жадан Валентину – ученицю 11-Б класу, Бєлєхову Анну – ученицю 11-Б класу, Приходька Олексія – учня 10-Б класу.

         Корифеї школи, яскраві особистості, найкращі випуски були нагороджені почесними ювілейними відзнаками – яскравими живописними соняшниками, символом школи, які намалювала місцева художниця, мати випускника гімназії, Лілія Конєва.

Віднаками були нагороджені:

  •  у номінації «За турботу щодо зміцнення матеріальної бази гімназії» - Толубець Галина Олегівна, учитель зарубіжної літератури –

  • визнанням «Школа довіри» - Козіна Валентина Володимирівна,  директор середньої школи № 2 з 1983 до 1992 року, вчитель зарубіжної літератури,

  • визнанням «Гімназичний старт» - Голубовська Тамара Дмитрівна, директор школи-гімназії з 1992 до 1993 року,

  • визнанням «Новаторський поступ» - Неймет Ірина Василівна, директор гімназії з 1993 до 2005 року,

  • визнанням «Успішний керівник»  - директор закладу освіти Федосова Олена Анатоліївна,

  • визнанням «Заслужений вчитель гімназії» - Лавренко Жанна Миколаївна, вчитель школи з 1972 до 2012  року,

  • визнанням «Творча ініціатива» - Носова Любов Миколаївна, вчитель фізичної культури,

  • класні керівники «Зіркового випуску» 2002 року - Головіна Любов Павлівна, Кутюк Богдана Володимирівна.

Освічена і талановита молодь – це майбутнє української нації. За 50 років стали випускниками школи 2750 учнів, 158 з них – отримали атестати з відзнакою. І кожен випускник –  успішний, у кожного – своя професійна доля,

свій світлий спогад про школу. Гості та учасники свята змогли передивитися відеозвернення випускників з різних міст України й інших країн (Америки, Швеції, Німеччини), які дякували улюбленим вчителям і, звичайно, бажали рідній школі нових перемог, розвитку і процвітання.

Приємний сюрприз для дітей підготувала батьківська громадська організація «Батьківська фортеця», від імені якої виступила Гладун Марина Володимирівна, голова громади. Вона привітала вчителів зі святом, подякувала директору закладу освіти Федосовій Олені Анатоліївні за плідну співпрацю і від батьків подарувала спортивний інвентар для занять фізичною культурою.

Усі присутні переконалися, що на святі панувала атмосфера урочистості, натхненного захоплення і щирої любові до своєї рідної школи. Бажаємо закладу освіти процвітання і плідної співтворчості вчителям, батькам і гімназистам. Віват, гімназіє!

З історії закладу освіти

Діти разом із батьками – родина,

Вчителі разом із учнями – гімназична сім’я,

І одна в нас Батьківщина – Україна,

Віват  гімназія!

 

2 вересня 1968 рік став визначним для середньої школи № 2, було проведено перший дзвоник у новій будівлі, яку зводили з зими 1967 року, оскільки шкіл у місті не вистачало. Районним відділом народної освіти першим директором нової школи призначили ініціативну, енергійну, як зараз сказали б, харизматичну особистість, справжнього новатора педагогіки – Григорова Якова Андрійовича, який завершив будівництво й очолив колектив однодумців, 72 щирих, талановитих педагоги, і разом з ними  створив фундамент для інтелектуального, етичного, патріотичного виховання дітей.

У 1968 році 108 першокласників під чуйним керівництвом перших вчителів Іващенко Любов’ю Федорівною, Калугіною Марією Олександрівною, Меметовою Оленою Юносовною вперше зайшли до класів.

Визначна подія – народження світлої, доброї школи № 2, школи Григорова, з яким у плідній роботі в організації навчально-виховного процесу поряд була Ніна Анатоліївна Куцова, помічник господарської діяльності Нікуліна Діна Олексіївна. Разом створювали матеріальну базу навчальних кабінетів, які вважались кращими: кабінет хімії, фізики, історії, географії, біології, лінгафонний кабінет, новий простір, який відкривав дітям світ цікавого та захопленого. Працювали гуртки, де учні проводили свій вільний час, молодь активно займалася спортом, тир, викладання автосправи. Дисциплінованість, принциповість, почуття гумору Якова Андрійовича, відданість своїй справі стали  запорукою того, що нова школа визнана  дійсно лідером у всіх починаннях та  прагненнях і сьогодні продовжує закладені ним традиції.

У 1983 році після Якова Андрійовича директором генічеської середньої школи призначено талановитого, відповідального педагога Козіну Валентину Володимирівну. Вона продовжила започатковані традиції, весь час присвячувала роботі, школі, розвитку освіти дітей. За її ініціативи проходили методичні, творчі, виховні, спортивні заходи. Такі довгоочікувані трудові десанти, збори макулатури, домовленість з Сокологірненським ефірно-олійним заводом про збір пелюсток троянд, військово-патріотичні ігри, походи на Арабатську стрілку – і це тільки частина корисних, добрих справ учнів і педагогів. Як і її попередник, Валентина Володимирівна знала кожну дитину, її проблеми чи досягнення, протягом 10 років керівництва твердо укріпила славу школи, а сьогодні на посаді вчителя зарубіжної літератури запалює нові зірочки на небосхилі гімназичних перемог.

Йшов час - історія рядки свої писала

І ось вже факти свідчать промовисті,

Що мить настала запропонувати

Гімназію створити в нашім місті.

Історію гімназії вели

Спочатку Голубовська, далі Неймет

І лідерами справжніми були,

Повагу колективу здобули.

1992 рік – переламний в історії школи, за ініціативи Король Марини Федорівни, завідувача відділом освіти, Голубовська Тамара Дмитрівна розпочинає реорганізацію середньої школи № 2  в школу-гімназію, де запроваджено нові стандарти навчання, змінено програмовий матеріал.  Саме вона – креативний педагог, маючи досвід начальника відділу освіти протягом 17 років стала наступним керівником. Ось лише деякі особливості школи-гімназії: поглиблене вивчення математики, української мови, вивчення англійської з першого класу, набір першачків у класи з викладанням українською мовою. І до сьогодні Тамара Дмитрівна – щирий друг і порадник нашого закладу.

          Естафету успішних директорів прийняла Неймет Ірина Василівна у 1993 році. Саме під її керівництвом завершено реорганізацію – і в 1998 році отримано статус гімназія, яка до речі, єдина в місті і районі й до сьогодні. Заклад нового типу крокував упевнено й успішно: вперше перемога в обласному конкурсі «Школа Херсонщини» в номінації «Школа нового типу», інтелектуальні конкурси, диспути, день закоханих, день бігу, і звичайно, комунарські збори – це чудові дні відпочинку і творчості на березі Азовського моря, випуск шкільної газети і діяльність органу учнівського самоврядування – гімназичної ради. Девізом для гімназистів стали слова пер аспера ад астра, що означає: крізь терни – до зірок!

2005 рік – новітня сторінка в історії школи. Директором призначено Федосову Олену Анатоліївну, сучасну, креативну, відповідальну особистість, яка організовує діяльність педагогічного колективу на засадах демократичності і співтворчості. Доброзичливість, мобільність, постійний розвиток стали основними чинниками в роботі з дітьми.

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що заклад має правильні орієнтири – формування освітнього середовища для гармонійного виховання здобувачів освіти.

Розпочалась зіркова сторінка закладу: 2012, 2013 роки – перемоги в обласному етапі конкурсу «Школа Херсонщини»,

Постійна участь педагогів у науково-дослідницькій експериментальній діяльності,

Протягом 10 років за результатами показників   гімназія займає лідерські позиції серед закладів освіти району,

З’являються імена обдарованих учнів, які своїми перемогами прославляють Херсонщину.

Лише за останні п’ять років в районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад гімназисти отримали 224 призових місць і щороку стають найкращими в обласному турі.

Посилилась робота з юними дослідниками і науковцями, а шкільні таланти засяяли в конкурсах і фестивалях патріотичного, художнього спрямування.

Віддана, кропітка співпраця вчителів і дітей відзначена належно. 2013 рік  - заклад отримує високу відзнаку МОН України «Флагман освіти і науки України», цього ж року відбувається перейменування закладу. Гімназія міста Генічеська стала НВК. І знову поставлені нові цілі і завдання: кожний урок, кожну зустріч зі своїми вихованцями наповнювати цікавим і корисним, кожну спільну справу орієнтувати на результат.

Саме тому випускники НВК отримують досить високі показники за результатами ЗНО, а цього року стали одними з кращих на Херсонщині.

За високу результативність і якість праці педагогічний колектив на чолі з Оленою Анатоліївною нагороджений відзнакою до 100-річчя В.Сухомлинського.

Сьогодні всі педагоги  і учні пишаються рідною гімназією, гордо

крокують крізь терни до світлих омріяних зірок! 

Об'єднані спільною справою

вихованці та вчителі гімназії міста Генічеська

    27 вересня 2018 року в навчально-виховному комплексі «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області відбулась квест-естафета «Під блакитним небом Херсонщини» до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського з метою виховання всебічно розвиненої особистості, формування у дітей відкритості, толерантності, згуртованості, уміння працювати  в команді, аргументовано відстоювати власну думку, стимулювання розвитку ініціативи, творчості, популяризації сучасних форм виховної роботи школярів, підвищення загального рівня ерудиції та розвитку логічного мислення.

    До організації квесту-естафети долучились Тісліченко О.А. -  заступник директора з виховної роботи,  Золотарьова К.П. -  вчитель української мови та літератури, Золотаренко А.В. -  заступник директора з навчально-виховної роботи, Акімова О.Л. - педагог-організатор, Семилєтов В.В. - вчитель фізичної культури а також здобувачі освіти 6-7 та 10-А класів. Всього 65 здобувачів освіти взяли участь в підготовці, організації та проведенні заходу.

     Були сформовані збірні команди 6-х класів «Максимум» (капітан Єременко Вероніка) та 7-х класів «Лідер» (капітан Золотаренко Софія). Допомогу в підготовці команд взяли на себе здобувачі освіти 10-А класу, у якому запроваджено української філології профіль. Саме з них були обрані члени журі для обох команд (по 3 представники на кожну). У тісній співпраці з оргкомітетом квесту проходила підготовка, що дозволило вже на цьому етапі відчути згуртованість та вміння допомагати один одному.

    У день проведення квест-естафети відбувся інструктаж з безпеки життєдіяльності  всіх учасників заходу (провела Тісліченко О.А.), після чого на організаційній лінійці пролунали вітальні слова та поради щодо проходження дистанції і виконання завдань.

    Отримавши карти для проходження квесту, команди розпочали гру. З’ясувалось, що найбільш цікавими і водночас складними стали завдання дослідницького та фізико-математичного контрольного майданчику. Захопливо і активно проходили відвідування художнього та спортивного  майданчиків, а доступні завдання мали природничий та краєзнавчий майданчики.

    Протягом квест-естафети члени обох команд  показали себе як ерудовані, спритні, здатні до співпраці та взаємодопомоги здобувачі освіти. Найбільш активними стали учасники команди «Лідер»: Золотаренко Софія і Литвинова Алевтина, представники команди «Максимум» - Кіяшко Максим та Троян Аліна, а також члени журі Кравець Ірина, Аблязова Саїде.

    З перевагою у 18,8 балів перемогла команда здобувачів освіти 7-х класів «Лідер». Команди-учасники і активісти отримали грамоти на підсумковій лінійці, після чого відбулось обговорення основних етапів проходження квесту і обмін враженнями.

     Урок-рольова гра  «Вибори як інструмент демократії» - сприяння розвитку активної громадянської позиції старшокласників

 

          З метою сприяння розвитку активної громадянської позиції, становленню свідомого демократичного політичного вибору, формування розуміння необхідності та доцільності участі кожного у виборах 21 березня 2018 року у навчально-виховному комплексі «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим      вивченням     іноземних     мов»   Генічеської   районної   ради

Херсонської області  проведено урок-рольову гру  «Вибори як інструмент демократії». Одинадцятикласники активно включились у ролі: висували кандидатів, готували передвиборчі програми на тему «Гімназія майбутнього»,  були членами дільничної виборчої комісії, разом з вчителем правознавства Бондаревою Г.Д. брали участь у дебатах, у процесі голосування та підрахунку голосів.

         За дотриманням  процедури виборчого процесу пильно стежили  «міжнародні спостерігачі» директор НВК Гімназія Федосова О.А., вчитель зарубіжної літератури закладу та депутат Херсонської обласної ради Толубець Г.О., заступник директора Тисліченко О.А.

          Гімназисти - кандидати Аблязов Селім, Коржевий Роман, Пашкевич Нікіта представили свої програми, що включали заходи з модернізації та поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладу освіти, впровадження інноваційних технологій навчання.

           Наприкінці уроку Лозова Анастасія, яка виконувала роль голови дільничної виборчої комісії, оголосила результати учнівського та вчительського голосування: переконливу перемогу у змаганні під час виборчих перегонів здобув Коржевий Роман.

           А головне, випускники, що стоять на порозі самостійного життя, мали змогу на практиці спробувати реалізувати набуті знання, долучитись до заходів у рамках правопросвітницького проекту «Я маю право».

IMG_20180927_142431.jpg

Батьківська та учнівська громада 5 – А класу

НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» на чолі з класним керівником Кравець Тетяною Олександрівною щиросердно вдячні Бартеньєву Олександру Сергійовичу, приватному підприємцю, активному громадянину Генічеська, добрій і відповідальній людині, за допомогу в підготовці матеріальної бази класу до нового навчального року. Завдячуючи фірмі «Бартес», були відремонтовані меблі до класної кімнати, замінені фасади шаф. Усі п’ятикласники із задоволенням біжать до гімназії здобувати знання в світле, комфортне приміщення.

Дякуємо, Олександр Сергійович, ви справжній благодійник для дітей – майбутнього України.

Вітання з початком нового ювілейного навчального року від випускників НВК "Гімназія"

Свято краси, молодості та спорту "Весняний бал"

 у навчально-виховному комплексі

 «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня

 з поглибленим вивченням іноземних мов»

Генічеської районної ради Херсонської області

 

                У всьому світі все більшої популярності набувають фітнес-програми. Тож і в нашій школі 23 березня відбулася визначна подія - свято краси, молодості і спорту "Весняний бал", організатором і безпосереднім учасником якого є вчитель фізичної культури гімназії, майстер спорту Любов Миколаївна Носова.

         Цей день чекала вся початкова школа та їх вчителі. Кожен клас підготував захопливий спортивний танок, який супроводжувався  різнобарвними костюми та декораціями.

         На обличчях дітей від наймолодших до найстарших були радісні усмішки та спалах захоплення в очах. Зал був сповнений гарним настроєм, на свято завітали почесні гості:

- Голова Генічеської районної ради Євстратов Андрій Олександрович;

- начальник відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Попова Ірина Миколаївна;

- депутат Херсонської обласної ради, вчитель гімназії Толубець Галина Олегівна.

         Оцінювали виступи дітей почесне журі у складі:

- Майстер спорту Міжнародного класу зі стрибків на батуті – Бінько Віктор Вікторович;

- заступник директора Генічеської КДЮСШ – Ігнацевич Любов Миколаївна;

- тренер з акробатики Генічеської ГДЮСШ – Слуцький Олексій Олександрович;

- майстер спорту СРСР з акробатики, тренер випускника нашої школи, Майстра спорту міжнародного класу, чемпіона світу Германа Хничова – Камєліна Олена Миколаївна.

          Із надзвичайним захопленням і шаленою енергією демонстрували учні 1-4 класів свої танцювальні композиції. Кожен клас був представлений яскравими образами.

           Серед дівчат усіх класів було проведено конкурс "Міс Грація", переможців якого було нагороджено сертифікатами на безкоштовне відвідування салону краси "Маргарита".

           На цьому святі не було переможених, тому що кожен клас отримав солодкий приз і грамоту в номінації: 

"Чарівність" - 1-Б клас (класний керівник С. О. Дмитрук),

"Артистизм" - 2-А клас (класний керівник Г. Ф. Симоненко),

"Натхнення" - 3-Б клас (класний керівник В. І. Чванкова),

"Фієрія руху" - 4-Б клас (класний керівник Н. В. Данішевська),

         "Чемпіони" серед 1-2 класів - 1-А (класний керівник В. Р. Бандура) і 2-Б (класний керівник Н. О.Козіна). "Чемпіони" серед 3-4 класів: вдруге перемогли учні 4-А (класний керівник Н. І. Боєва) і третій рік поспіль стали переможцями учні 3-А (класний керівник О. В. Собко).

 

         Слід відзначити високу активність вболівальників і допомогу батьків, які створили дружню атмосферу, що панувала протягом всього свята. Ця подія справила незабутнє враження на всіх присутніх і є доброю щорічною традицією гімназії.

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Гульчак Альона Валеріївна

Широка Масляна завітала до НВК!

          Україна багата своїми традиціями й обрядами. Одним із таких  є велике народне свято наприкінці зими  - Масляна. Це звичай, що символізує перемогу сили, світла і тепла над темрявою і холодом.

         16 лютого учні закладу мали можливість поринути в дивовижний світ народознавства.  Разом зі своїми вчителями,  батьками та гостями проводжали Зиму й зустрічали Весну.

Особливо натхненно відзначили Масляну учні 2-Б та 3-А класів.  Вихованці 2-Б класу (класний керівник Козіна Н.О.) цікаво розповідали про стародавні українські звичаї й традиції. А коли залунали веселі пісні, що закликали до нашого краю пташок та ясне сонечко,  усім стало зрозуміло: весна не пройде повз наше місто.

У 3-А (класний керівник Собко О.В.) дізналися про назви кожного дня Масляничного тижня, влаштували веселі розваги за народними традиціями, конкурсі знавців фольклору.

         А яка ж Масляна без млинців? Як свято без частування? Смачні млинці, схожі, за уявленнями наших пращурів, на весняне сонечко, стали першою ознакою того, що до школи завітала Весна-красна, котра переборола Зиму.

Найголовніше, що  діти  відчули незабутню атмосферу цих народних звичаїв, які передають їм батьки і вчителі у спадок.

                                                                                          Члени гімназичної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТИЖДЕНЬ ПРАВА У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ КОМПЛЕКСІ «ГІМНАЗІЯ-СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І СТУПЕНЯ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ»

 

10 грудня щорічно відзначається як Всесвітній день прав людини, бо саме в цей день 1948 року була прийнята Загальна декларація прав людини.

Сформувати правову культуру особа може лише через знання права, повагу до нього, а головне, - уміння правильно реалізувати правові знання в конкретних життєвих ситуаціях. Саме такі завдання були поставлені при плануванні заходів тижня права в  НВК «Гімназія-спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради, що триває  з 04 грудня 2017 року.

Розпочався тиждень з уроку-проекту «Міжнародне гуманітарне право і права людини», учасниками якого разом з учнями 10-Б класу та їх вчителем Бондаревою Г.Д. були депутат Херсонської обласної ради Толубець Г.О., члени районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення Попова І.М., начальник

Участь закладу освіти у дослідно-експериментальній роботі
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

відділу освіти районної державної адміністрації, Філіпова Л.Ф., начальник відділу молоді та спорту районної державної адміністрації,  Абдуллаєва А.Р., начальник юридичного відділу апарату районної державної адміністрації, Стрюкова Л.А., директор Генічеського районного центру для сім’ї, дітей та молоді, Волвенко В.Ф., заступник керівника Генічеського бюро правової допомоги,    Малецький Я.М., головний спеціаліст служби у справах дітей районної державної адміністрації, Дзугань О.А., директор Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради, а також адміністрація НВК Гімназія: директор Федосова О.А. та заступники директора Тисліченко О.А. та Золотаренко А.В.

Учні демонстрували під час бліц-опитування знання правових понять та документів, що регламентують принципи міжнародного гуманітарного права.   А після, об’єднавшись у групи, десятикласники виступали з міні-дослідженнями про цікаві факти з історії створення та функціонування Організації Об’єднаних Націй, ЮНЕСКО, Міжнародного кримінального суду, Європейського суду з прав людини, про запровадження  та діяльність інституту омбудсмена, про взаємодію та співпрацю України з різними світовими інституціями,   про їх сприяння у вирішенні багатьох проблем, серед яких підтримка територіальної цілісності нашої держави, про можливості захисту прав і свобод людини і громадянина. Завершився урок виконанням практичного завдання «Я стверджую».

Також учасники заходу мали змогу познайомитись з виставкою тематичної літератури та учнівських робіт «Права людини – це твої  і мої права», серед матеріалів якої було і фото випускника Гімназії Данила Жука, який після навчання у Німеччині та Португалії, мешкає нині у Нью-Йорку, і у квітні 2017 року виступав з доповіддю  в  Організації Об’єднаних Націй.  Так що нинішні гімназисти мають чудовий приклад для наслідування.

У рамках Тижня права, що триває в НВК Гімназії, класними керівниками проведені бесіди з учнями «Права та обов’язки гімназистів»,  підготовлений тематичний випуск газети «Гімназист», інформаційний бюлетень «Права дитини». Почерпнути відповіді на різні запитання можуть і самі учні, скориставшись книжковою виставкою “Знай свої права” у шкільній бібліотеці.

 Попереду ще Всеукраїнський  урок  «Права людини» 08 грудня 2017 року, правові конкурси, юридичний аукціон,  у ході яких гімназисти матимуть змогу демонстрували знання Загальної декларації прав людини, Конституції України, Конвенції про права дитини, інших нормативних документів, обмінюватись  думками з приводу того, якими правами доводиться  користуватись щоденно у реальному житті, які обов’язки покладено на громадян України Це допоможе їм втілити у практичне життя слова Цицерона «Ми повинні стати рабами законів, щоб стати вільними».

Бути патріотом не на словах, а на справах!

У НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області (директор Федосова Олена Анатоліївна) значну увагу приділяють формуванню глибокої поваги до рідної землі та  її героїв. Гімназисти мають можливість виявити свої переконання у справах, оскільки для кожної людини патріотизм – це благо, яке

ми приносимо для Батьківщини.

Протягом місячника морально-правового виховання в школі було проведено цікаві години спілкування, під час яких вчителі розповідали дітям про справжніх Великих українців, які ділом прославляли рідну країну.  Учні початкових класів взяли участь у фестивалі вітальних листівок та малюнків для захисників нашої країни. Честь, гідність, почуття самопожертви, відданості народові, бажання зберегти національну культуру, захистити кордони держави, її суверенітет – ось теми розмов з учнями, котрі, безперечно, особливо актуальні в наш час. Це ті чесноти, що формують особистість людини, молодого патріота.

Особливо щиро 07 грудня пройшла зустріч до Дня захисника України, яку підготували учні 10-х класів з класними керівниками Чорновол Тамарою Іванівною та Рябошлик Юлією Геннадіївною. На ній була присутня  Ніна Олександрівна, матір загиблого учасника бойових дій в АТО Сметаніна Юрія Сергійовича, колишнього учня нашої школи. Меморіальна  дошка пошани біля входу школи щодня нагадує гімназистам про подвиг Юрія. Гість зустрічі Прихненко Олександр Володимирович, місцевий поет, письменник і фотохудожник, який присвятив чимало творів Україні, рідному краю і народу, щиро висловив свою переконливу думку про сучасні події і патріотизм, прочитав поезії, які виражають думки автора про необхідність єднання нації.

Учитель-методист гімназії Козіна Валентина Володимирівна вразила всіх емоційним виступом про героїзм молодих синів держави, які народжуються не для війни. Усіх присутніх об’єднало почуття любові до українців, віра в світле й мирне майбутнє України!

Гімназисти присвятили пошукову роботу про героїчний подвиг Сметаніна Юрія (керівники Тісліченко О.А., Козіна В.В.) і посіли І місце в районному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна» за напрямом «Духовна спадщина мого народу».

Такі зустрічі змушують нас, молодь, замислитися над змістом поняття «патріотизм», переконатися в тому, що доля країни залежить від переконань і вчинків кожного!

Каракешишян Вікторія, член гімназичної ради,

Тісліченко Оксана Анатоліївна, заступник директора з виховної роботи.

17 лютого 2018 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» відбувся фінальний – загальнонаціональний етап

XVIII Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика

           17 лютого 2018 року в КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» відбувся фінальний – загальнонаціональний етап XVIII Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика. У цей чудовий день академія гостинно приймала тих, хто не тільки любить українську мову всім серцем, плекає у своїй душі, а й невтомно вивчає її. Це ті, небайдужі, хто продовжили добру справу Петра Яцика, який не відмовився бути українцем навіть на чужій землі. Учасники фінального етапу – учні закладів загальної середньої освіти 3-11 класів та учні професійної освіти, студенти закладів вищої освіти – переможці ІІІ етапу, учителі та викладачі української мови, які достойно підготували своїх вихованців, та гості, які завітали на свято.

           Конкурс розпочався з урочистостей, під час яких переможців було нагороджено дипломами та подарунками від Ліги українських меценатів, для них зі сцени прозвучали найщиріші слова привітань та побажань успіхів і перемог у нелегкій боротьбі за право називатися знавцями української мови. Серед учасників фінального етапу – Бєлєхова Анна (учитель Золотаренко А.В.), учениця 10-Б класу закладу, яка посіла І місце в обласному етапі конкурсу. Приємно, що одним із фіналістів є випускниця нашої школи Мандич Тамара, магістрант факультету журналістики ХДУ.  Вітаючи учнівську та студентську молодь, гості свята – доктор філософії, професор, ректор академії Анатолій Миколайович Зубко; представник Ліги українських меценатів, доктор наук з державного управління, професор, заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету Іван Петрович Лопушинський; кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української мови Херсонського державного університету, голова журі III етапу конкурсу серед учнів закладів загальної середньої освіти Світлана Миколаївна Климович.

             Після урочистої частини натхненні учасники конкурсу працювали над завданнями, які після завершення роботи були відправлені на перевірку до Ліги українських меценатів. Тепер з нетерпінням чекатимемо на результати конкурсу, які будуть відомими в квітні.

            ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика впевнено крокує світом! Бажаємо всім щастя, добра, духовного збагачення, нових звершень і надії, що рідне слово звучатиме в кожній домівці і далеко за межами України! Директор закладу Федосова Олена Анатоліївна та педагогічний колектив пишаються своїми вихованцями – юними мовознавцями, захопленими людьми, щирими патріотами України!

            Золотаренко Альона Віталіївна, учитель української мови і літератури.

bottom of page