top of page

ВИХОВУЄМО ПАТРІОТА

Історія національного державотворення

Українська держава має тисячолітню історію національного державотворення, успадкувавши традиції державотворення від Русі, Галицько-Волинського князівства, Великого князівства Литовського, Козацької держави, української державності початку ХХ століття.

22 січня 1918 року, в часи Української революції 1917–1921 років, українці змогли відродити державність.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Четвертий Універсал Української Центральної Ради. 9 січня 1918 р.
ЦДАВО України, ф. 3866, оп. 1, спр. 228, арк. 2

 

Універсал Директорії УНР про злуку Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки. 22 січня 1919 р.
ЦДАВО України, ф. 1429, оп. 1, спр. 5, арк. 5

Було утверджено державні кордони, мову, гроші, символіку, створено боєздатне військо, отримано визнання світової спільноти (архівні документи)

Однак зовнішня агресія та внутрішні протиріччя не дали можливості зберегти цю державу.

16 липня 1990 року Верховна рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України (архівні документи)

, а 24 серпня 1991 року відбулося фактично відновлення незалежності України – прийнято Акт проголошення незалежності України.

 

Акт проголошення незалежності України. 24 серпня 1991 р.
ЦДАВО України, ф. 1, оп. 16, спр. 4630, арк. 2

Джерело: Державна архівна служба України

2020_08_21_01_1.jpg
2020_08_21_01_2.jpg
2020_08_21_01_3.jpg

Архівні матеріали про визначні події та діячів Херсонщини

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Херсонщина, як складова частина України, брала безпосередню участь у боротьбі за незалежність України.
Представлені документи із фондів державного архіву області відображають події Української революції 1917–1921 років та українського державотворення на Херсонщині, підтримку Української Народної Республіки та її розпорядчих органів( 
Шляхами державотворення України )

З Українською революцією 1917–1921 років тісно пов’язане ім’я херсонця Володимира Івановича Кедровського (1890–1970) – українського державного, політичного і військового діяча.

На Херсонщині народився визначний український драматург, представник Розстріляного Відродження Микола Гурович Куліш (1892–1937).

 

Провісником проголошення незалежності 30 років тому був Народний Рух України за перебудову, що починаючи від свого заснування у 1989 році завойовував дедалі більшу прихильність мешканців практично всіх областей.

 

Ідеологічні та суспільно-політичні зміни, що відбулися в Україні на межі 80–90-х років ХХ ст., були якісно новим явищем як в українській історії так і в усьому радянському суспільстві, та призвели, у кінцевому результаті, до становлення незалежної держави України (30-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України)

Джерело: Державний архів Херсонської області

67875675642523532.jpg
Ruh3-1024x478.jpg
Deklaracziya1.jpg

ми приносимо для Батьківщини.

Протягом місячника морально-правового виховання в школі було проведено цікаві години спілкування, під час яких вчителі розповідали дітям про справжніх Великих українців, які ділом прославляли рідну країну.  Учні початкових класів взяли участь у фестивалі вітальних листівок та малюнків для захисників нашої країни. Честь, гідність, почуття самопожертви, відданості народові, бажання зберегти національну культуру, захистити кордони держави, її суверенітет – ось теми розмов з учнями, котрі, безперечно, особливо актуальні в наш час. Це ті чесноти, що формують особистість людини, молодого патріота.

Особливо щиро 07 грудня пройшла зустріч до Дня захисника України, яку підготували учні 10-х класів з класними керівниками Чорновол Тамарою Іванівною та Рябошлик Юлією Геннадіївною. На ній була присутня  Ніна Олександрівна, матір загиблого учасника бойових дій в АТО Сметаніна Юрія Сергійовича, колишнього учня нашої школи. Меморіальна  дошка пошани біля входу школи щодня нагадує гімназистам про подвиг Юрія. Гість зустрічі Прихненко Олександр Володимирович, місцевий поет, письменник і фотохудожник, який присвятив чимало творів Україні, рідному краю і народу, щиро висловив свою переконливу думку про сучасні події і патріотизм, прочитав поезії, які виражають думки автора про необхідність єднання нації.

Учитель-методист гімназії Козіна Валентина Володимирівна вразила всіх емоційним виступом про героїзм молодих синів держави, які народжуються не для війни. Усіх присутніх об’єднало почуття любові до українців, віра в світле й мирне майбутнє України!

Гімназисти присвятили пошукову роботу про героїчний подвиг Сметаніна Юрія (керівники Тісліченко О.А., Козіна В.В.) і посіли І місце в районному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна» за напрямом «Духовна спадщина мого народу».

Такі зустрічі змушують нас, молодь, замислитися над змістом поняття «патріотизм», переконатися в тому, що доля країни залежить від переконань і вчинків кожного!

Каракешишян Вікторія, член гімназичної ради,

Тісліченко Оксана Анатоліївна, заступник директора з виховної роботи.

Бути патріотом не на словах, а на справах!

У НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області (директор Федосова Олена Анатоліївна) значну увагу приділяють формуванню глибокої поваги до рідної землі та  її героїв. Гімназисти мають можливість виявити свої переконання у справах, оскільки для кожної людини патріотизм – це благо, яке

bottom of page